Zabawki drewniane dla dzieci

0
806

Możemy powiedzieć, że my i nasze dzieci mamy obecnie swego rodzaju szczęście. Żyjemy bowiem w czasach, w których zabawki drewniane wracają do łask i wytrzymują konkurencję z wszechobecnym plastikiem. Pamiętam, że w czasach komuny zabawek drewnianych było naprawdę dużo, sam miałem co najmniej kilka zestawów drewnianych klocków, a każdy miał po kilkadziesiąt elementów. I cieszę się, że moda na zabawki drewniane dla dzieci wróciła i stają się one coraz bardziej popularne. A wiecie dlaczego drewniane zabawki są lepsze od plastikowych i jakie zabawki drewniane wybrać, żeby dzieci były usatysfakcjonowane? Zapoznajcie się proszę z naszym artykułem, a wszystkiego się dowiecie.

Zabawki z drewna – świetna alternatywa dla plastiku

Kiedyś usłyszałem od pewnej pani stwierdzenie, że ona nie kupuje zabawek drewnianych, ponieważ przez nie wycina się lasy i następuje degradacja środowiska. Prawda? W bardzo małej części tak – w końcu materiał na drewniane zabawki nie bierze się znikąd, ale proszę być spokojnym, produkcja drewnianych zabawek nie zachwieje równowagą drzewostanu w Polsce i nie grozi nam przez nią degradacja środowiska. Dlaczego zatem zabawki drewniane dla dzieci są uważane za ekologiczne, skoro wymagają wycinki drzew? Podstawowa i najważniejsza rzecz jest taka, że zabawki z drewna rozkładają się w środowisku naturalnym wynosi około 30-40 lat (zależy od gatunku drewna czy konserwacji), natomiast zabawki plastikowe wymagają na ten sam proces minimum kilkuset lat! Najgorsze jest to, że plastiku na świecie cały czas przybywa. Według szacunków, od lat 1950. do 2017 r. wyprodukowano go 8,3 mld ton.

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki z drewna?

Ja najbardziej zwracam uwagę na to, jak zostały wyprodukowane, czyli na jakość samego produktu oraz jakość materiałów na przykład farby czy lakieru. Wiadomo, że dzieci wolą zabawki kolorowe, więc najlepiej kupować klocki pomalowane bezpieczną farbą. Wiadomo przecież, że małe dzieci mogą takie klocki brać do ust czy nawet przygryzać, więc może być tak, że farba zostanie przez takie dziecko połknięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here