Uwielbiasz kupować swojemu dziecku prezenty? Poznaj akcesoria, które warto mieć

0
522

Wraz z narodzinami dziecko staje się pępkiem świata rodziców, co oczywiście w pełni zrozumiałe. W związku z tym opiekunowie chcą dla swojego maluszka jak najlepiej. Dbają o jego bezpieczeństwo, kupują wózki i foteliki, które spełniają najbardziej wymagające normy jakości, ale również kupują prezenty, często w zdecydowanie za dużej ilości. Poznajcie więc akcesoria dla dzieci, które warto mieć.

Zabawkowy zawrót głowy

Jeżeli wasza pociecha jeszcze nie chodzi, a już zabawki zajmują każdy kąt w mieszkaniu to znak, że jest ich zdecydowanie za dużo i tutaj radzimy przystopować z zakupami. Nie tylko wydajecie niepotrzebnie pieniądze, ale i Wasz maluch wcale z nich nie korzysta. Zatem należy wybierać tylko , co jest mu potrzebne i sprawi radość. Jeżeli szukacie idealnych zabawek, to koniecznie pamiętajcie, aby dobrać je do wieku maluszka. Doskonałym wyborem dla niemowląt są kostki sensoryczne. Warto wybrać taką wykonaną z bawełny, wszak to bezpieczny materiał. Kolejnym ważnym elementem jest faktura, która powinna być miękka i pełnić jednocześnie rolę grzechotki, a przy tym szeleścić. Do tego oczywiście należy dobrać gryzak, szczególnie niezbędny, gdy maluszkowi mają rosnąć ząbki, gdyż doskonale masuje dziąsełka. Zatem pamiętajcie lepiej kupić mniej zabawek, ale takich, z których dziecko rzeczywiście czerpie korzyści.

Miś szumiś – bo warto!

Kolejnym obowiązkowym elementem wyposażenia pokoiku dziecka powinien być miś szumiś. Emituje on specjalne fale, które przypominają dziecku szum wód płodowych, dzięki temu czuje się bardziej odprężone i zdecydowanie łatwiej mu się zasypia. A jak wiadomo dzieci w trakcie snu nie tylko wypoczywają, ale przede wszystkim rosną i o tym trzeba pamiętać. Jednocześnie przestrzegamy Was przed kupowaniem podróbek. Jeżeli miś ma podejrzanie niską cenę, to znaczy, że nie jest to renomowany produkt i nie będzie przynosił żadnych pożądanych efektów.

Projektor – to dobry wybór

W pokoju zarówno małego dziecka, jak i tego starszego warto umieścić projektor. Wyświetla ona na ścianie np. wiele małych gwiazdek, a to wszystko w bardzo subtelnych i delikatnych kolorach. Zatem znacząco ułatwia dzieciom zasypianie, gdyż pozwala się zrelaksować. Jednocześnie jest to produkt uniwersalny, gdyż sprawdzi się nawet dla dziecka w wieku szkolnym, a ponadto może pełnić także funkcję lampki nocnej.

Nawilżacz powietrza – dla zdrowia i komfortu

Jak powszechnie wiadomo są takie akcesoria dla dzieci, które można uznać za niezbędne, a wręcz obowiązkowe, ale nadal niektórzy rodzice o nich zapominają. Do takich można zaliczyć nawilżacz powietrza. Suche powietrze wysusza błonę śluzową i jednocześnie sprzyja infekcjom. Dziecku dzięki nawilżaczowi niewątpliwie także lepiej się oddycha, nawet w czasie zapalenia gardła. Do tej grupy niezbędnych sprzętów musimy także zaliczyć oczyszczać powietrza. Ten produkt jak sama nazwa wskazuje oczyszcza powietrze w domu, które jest zanieczyszczone także smogiem, choć wielu z nas zwyczajnie sobie z tego nie zdaje sprawy. Niestety wszystkie trujące zanieczyszczenia dostają się choćby przez szpary w oknach czy wentylację, a więc koniecznie trzeba zdecydować się na oczyszczacz powietrza, który przysłuży się całej rodzinie.

Pchacz czy może jeździk?

Już wiemy, że wybór chodzika nie jest dobrym wyborem, gdyż osłabia mięśnie i często dzieci przez to później zaczynają chodzić. Dlatego jego zakup Wam odradzamy. Natomiast zdecydowanie lepiej postawić na pchacz, który poniekąd przyczynia się do tego, że maluch szybciej uczy się chodzić, a przy tym łatwiej utrzymuje równowagę. Z kolei dla starszych dzieci dobrym wyborem są jeździki, ale takie gdzie odpychają się nóżkami, wszak ćwiczą koordynację ruchową. Tutaj jednak pamiętajcie, że jeździk jest traktowany jako zabawka.

Wybór odpowiednich akcesoriów dla dzieci ma bardzo duże znaczenie. Zawsze trzeba kierować się jakością. Dzięki temu mamy pewność, że wybieramy to, co najlepsze. Zatem, jeżeli szukacie wysokiej jakości doskonałych produktów, które wykonane są z nietoksycznych materiałów, to koniecznie sprawdźcie ofertę sklepu z akcesoriami dla dzieci www.sklep-smile.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here