Pamiątka chrztu dla dziewczynki i chłopca

0
569

Chrzest Święty dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu całej rodziny, a szczególnie jego rodziców. Jest to pierwsze religijne doświadczenie malucha, które wpłynie na całe jego dalsze życie, dlatego ten dzień powinien być traktowany wyjątkowo. Prezenty, jakimi obdarowuje się niemowlęta, winny być wyjątkowe, indywidualne i przypominające dziecku już na zawsze dzień Chrztu Świętego. Zamiast zwyczajowej koperty można wręczyć oryginalny podarunek, który będzie pamiątką zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Grawerowane prezenty z imionami i datą Chrztu Świętego stały się alternatywną dla zwykłych kartek okolicznościowych.

Pamiątka Chrztu dla dziewczynki i dla chłopca

Większości osób wydaje się, że dziewczynce łatwiej kupić prezent niż chłopcu, a to nieprawda. Chrzest Święty to ceremonia odbywająca się, gdy dziecko zazwyczaj jest małym niemowlakiem, a samo wydarzenie najbardziej oddziałuje na rodziców i najbliższą rodzinę chrzczonego malucha. Wybierając pamiątkę Chrztu Świętego, można kierować się kilkoma zasadami: dla dziewczynki powinna być ona w ciepłych kolorach jak różowy, biały, a dla chłopca zdecydowanie częściej wybiera się rzeczy w kolorach szarości i błękitu. Chcąc kupić droższy prezent dziewczynce, nie powinno być z tym problemu, ponieważ małej można kupić łańcuszek z medalikiem, srebrny zegarek lub kolczyki, są to dodatki, które na pewno przydadzą się jej w przyszłości.

Chłopcu z kolei poleca się kupić unikalny samochód, z kolekcjonerskiej serii, męski zegarek czy portfel z inicjałami, jednak wszystkie te prezenty dobre są dla dzieci starszych, przydadzą się im, gdy trochę dorosną. Podczas Chrztu Świętego warto skupić się na samej wartości sakramentu dla dziecka, a prezent powinien być pamiątką uroczystości, zarówno dla rodziców i niemowlęcia. Kupując taki prezent, nie ma znaczenia płeć dziecka, ponieważ są to prezenty zawsze trafione. Pamiątki powinny podkreślać wyjątkowość chwili i czynić to wydarzenie ważnym, nawet za kilka lat. Nie powinno się go sprowadzać do zwykłego komercyjnego wydarzenie, a nawet podarunkami podkreślać doniosłość chwili.

Popularne prezenty na Chrzest Święty

Dostępne produkty są alternatywą dla prezentów, które wręczało się kiedyś dzieciom z okazji Chrztu Świętego. Zebrano najczęściej kupowane prezenty, które nadal dominują podczas ceremonii i przestawiono w tym zestawieniu:

  • łańcuszki z medalikami, obrazki ze świętymi, różańce,
  • pamiątki w formie Biblii, kartek okolicznościowych,
  • książka Chrztu Świętego, w którą mogą wpisać się wszyscy uczestnicy przyjęcia,
  • album ze zdjęciami,
  • prezenty, takie jak fotelik dla dziecka, kojec
  • pieniądze, najczęściej wybierana opcja przez gości.

Jest jeszcze jedna ciekawa forma prezentów dla dzieci, a mianowicie pamiątkowe ozdoby. Stały się one w ostatnich latach coraz bardziej popularne, a zawsze są trafionym prezentem dla dziecka, są to pudełeczka na pierwszy ząbek dziecka, poduszki z wyhaftowanym imieniem, pudełeczka z niezbędnikiem, skrzyneczki wspomnień czy zawieszki do smoczka. Te produkty są wysokiej jakości, stanowią nietypowy prezent przydający się rodzicom, a będące ciepłą pamiątką dla dziecka w późniejszym wieku.

Personalizowane prezenty z okazji Chrztu Świętego

Coraz większą wartość w oczach rodziców mają prezenty personalizowane z imieniem i datą chrztu dziecka. Wiadomo, że trudno stworzyć prezent od początku do końca, dodatkowo dopasowując go do potrzeb maleństwa i rodziców, ale niektóre rzeczy wystarczy tylko spersonalizować, aby miały dużo większą wartość dla obdarowanych.

Ważne jest, aby na takich prezentach było imię dziecka, ale spersonalizowany prezent to coś więcej. To dobranie kolorów pod potrzeby rodziców, ładne, eleganckie pamiątkowe ozdoby, szczególnie, gdy wiadomo, w jakim stylu urządzony jest pokój dziecka. Wszystko to sprawia, że prezent staje się czymś unikalnym i oryginalnym przeznaczonym jedynie dla konkretnego maluszka.

Pamiątka chrztu dla chłopca i dziewczynki może być zarówno przydatna, jak i budzić za kilka lat wiele wspomnień. Personalizowane prezenty przydatne rodzicom to przede wszystkim drewniane skrzyneczki z imieniem dziecka wypełnione prezentami takimi jak: miś, ramka na zdjęcia, skarpetki i sztućce dla dzieci, zawartość pudełeczka przydatna jest rodzicom, a drewniana skrzyneczka stanowi pamiątkę dla dziecka. Kolejnym spersonalizowanym prezentem, jaki warto kupić, są prezenty inspirowane podróżami.

Są to zestawy, w których znajduje się czapeczka, miś, skarbonka na oszczędności i album, w którym można zamieścić zdjęcia całej rodziny, głównie te z podróży. Powyżej przedstawiono tylko dwa przykłady drewnianych skrzyneczek wypełnionych prezentami dla malucha, ponieważ istnieje o wiele więcej wersji takich podarunków. Każda skrzyneczka jest spersonalizowana, z wygrawerowanym imieniem dziecka, a ich zawartość może być różna. Zaczynając od skrzyneczki inspirowanej podróżami, a kończąc na niezbędniku dla chłopca czy dziewczynki, w którym znajduje się ramka na zdjęcia, pudełeczko na pierwszy ząbek, skarpetki dla malucha, czy świeczka w kształcie liczby 1 na pierwsze urodziny.

Oryginalne prezenty na chrzest Święty dziecka

Standardowe prezenty z wygrawerowanym imieniem dziecka stają się tymi wyjątkowymi. Biblia dla dziecka z jego imieniem czy różaniec z grawerem są niezwykle trafionymi prezentami na tę uroczystość, ponieważ podkreślają jej charakter. Biblia może być również spersonalizowana, gdyż obrazek na okładce można wybrać i dopasować do swojego gustu lub do płci dziecka. Oryginalnymi prezentami zaś są personalizowane pamiątki chrztu Świętego z odciskiem bobasa, w których znajduje się masa plastyczna służąca do uwiecznienia maleńkich dłoni dziecka w specjalnie przygotowanej skrzyneczce. Kolejnym nietypowym prezentem jest skrzyneczka wspomnień dla dziecka, z grawerowanym imieniem i datą chrztu w środku, stanowi nie tylko świetną pamiątkę, ale także praktyczny prezent. Drewniane zawieszki na smoczek z imieniem dziecka stanowią również ciekawy dodatek na Chrzest Święty, który bez wątpienia przyda się rodzicom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here