Najlepszy prezent na roczek

0
723

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie święto w naszych domach! W wielu rodzinach celebruje się ten dzień na bardzo wiele sposobów. Często na przykład spotykam się ze swego rodzaju wróżbą, w której przed maluchem stawia się różaniec, książką, kieliszek oraz pieniądze. Dziecko wybiera jedną rzecz, która powie kim będzie w przyszłości lub kilka i wtedy patrzymy na ich kolejność, żeby sprawdzić, jakie będzie miało w życiu priorytety. Oczywiście to tylko zabawa i niewinna wróżba. My skupimy się jednak na czymś zupełnie innym, mianowicie na tym, jaki jest najlepszy prezent na roczek. Co warto kupić dziecku, które obchodzi pierwsze w swoim życiu urodziny?

Prezent na roczek – podpowiadamy co można kupić!

Stworzyliśmy dla Państwa listę produktów, które naszym zdaniem będą odpowiednim prezentem dla dziecka na roczek. Naszą listę prezentów oparliśmy o zasadę, że prezentu w tym wieku powinien nie tylko bawić, ale też rozwijać – intelektualnie lub/i ruchowo. Zapraszamy do zapoznania się naszemu propozycjami.

Chodziki i jeździki

Wszelkiego typu chodziki i jeździki rozwijają w dziecku mobilność, przy czym trzeba zaznaczyć, że dziecko, które korzysta z chodzika zwykle wolniej zaczyna chodzić samodzielnie. Jeździki dwu- i czterokołowe są umożliwiają przede wszystkim dziecku proste i szybkie przemieszczanie się, więc są ciekawą alternatywą dla wózka na krótkie spacery

Skoczki

Skoczki to wykonane z dość twardej gumy dmuchane zwierzaki (psy, konie, jednorożce i wiele innych). Jak sama nazwa wskazuje służą do skakania. Rozwijają w dziecku przede wszystkim koordynację ruchową oraz sprawność nóg – głównie mięśnie łydek oraz uda. Pamiętajcie jednak, żeby używać ich tylko w mieszkaniu, bowiem na zewntąrz mogą szybko ulec przebiciu, a ich naprawa jest praktycznie niemożliwa.

Książeczki dla dzieci

Książeczki jako najlepszy prezent dla dziecka na roczek? A dlaczego nie?! Książki uczą skupienia oraz rozwijają wyobraźnie. Rocznemu dziecku możemy na przykład czytać książki na dobranoc, a przy okazji angażować je w zabawę i naukę nowych słów. Pamiętajcie, że mózg dziecka w tym wieku jest praktycznie niczym gąbka i potrafi przyswajać niewyobrażalne ilości wiedzy. Warto zatem maksymalnie dobrze wykorzystać ten czas, na przykład przy pomocy książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here